Płyty kominkowe Proisol poddane testom!
Rozpalony kominek sprawia, że wnętrza stają się przytulne. System grzewczy tego typu ma wiele walorów estetycznych. Zainstalowanie we własnym wnętrzu tradycyjnego kominka, który miały pełnić funkcje urządzenia dogrzewającego, jest świetną opcją dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się ciepłem domowego ogniska. Dzięki ogrzewaniu kominkowemu można nawet skutecznie uniezależnić się od zewnętrznych dostaw energii.
Kominkowa płyta izolacyjno-konstrukcyjna Proisol, którą dedykowana jest do wykonywania obudów kominkowych, została wykonana z krzemianu wapnia. Stanowi doskonałą termoizolację (temperatura pracy do 1000°C) oraz sztywną konstrukcję obudowy kominkowej. Skład chemiczny i właściwości płyty kominkowej sprawiają, że jest ona niezwykle łatwa w montażu. Do obróbki można wykorzystywać tradycyjne narzędzia stolarskie. Produkt nie zawiera azbestu.
Płyty kominkowe, takie jak płyta Proisol, służą do budowy kominków, będąc jednocześnie ich izolacją. Dzięki zastosowaniu tego typu płyt zyskujemy lekką oraz sztywną konstrukcję, która dodatkowo jest łatwa w obróbce, ponieważ do jej zainstalowania potrzebne są wyłącznie tradycyjne narzędzia stolarskie. Płyty kominkowe Proisol są doskonałym izolatorem wysokich temperatur, które panują wewnątrz obudowy kominkowej. Zastępują tradycyjne rozwiązania, bazujące na płytach kartonowo-gipsowych oraz wełnie mineralnej. Proisol to samonośna płyta konstrukcyjna, cechująca się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Została zaprojektowana między innymi do wykonania elementów konstrukcyjnych obudów kominków grzewczych. Ponadto dzięki swoim właściwościom płyty kominkowe Proisol świetnie nadają się do izolacji wszelkich urządzeń, związanych ze spalaniem czy działaniem wysokich temperatur, czyli pieców, piekarników, bojlerów czy pieców wgłębnych.
Na filmiku, który znajdziecie na naszym kanale Youtube, możecie zobaczyć jak z kominkowej płyty Proisol zbudować kominek oraz jakie ekstremalne wysokie temperatury może znieść ta płyta, nie tracąc przy tym swoich właściwości izolacyjnych.
Poniżej zobaczycie fotorelacje ze spotkania, którego celem było przetestowanie płyty kominkowej. Spotkanie odbyło się w Łaziskach u Piotra Batury, który poddawał płytę Proisol testom.